Sama

مصاحبه با شبکه اطلاع رسانی صنوف مسکن ایران

سمیع زاده: آسایش روحی انسان باید در خانه فراهم باشد

عضو هیأت مدیره و دبیر انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون، توجه به مسایل روحی و روانی انسان در صنعت ساختمان را بسیار ضروری و مهم ارزیابی کرد.
رامین سمیع زاده، در گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی صنوف و مسکن (صما)، اظهار داشت: تأمین‌کنندگان و مسئولان بخش صنعت ساختمان علاوه بر فیزیک ساختمان، به متافیزیک در ساختمان نیز باید توجه خاصی داشته باشند.
این مدرس دانشگاه و دبیر انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون، نیاز جوامع به مسایل روحی و روانی در ساختمان را مهم بر شمرد و گفت: مبحث دکوراسیون آن قدر اهمیت داشته که در کنار مبلمان، وارد تشکیلات انجمن و صنف شود. دنیای امروز هر چند به سوی تخصصی شدن پیش می‌رود اما باز هم دنیای ارتباط بین رشته ای است و تمامی رشته ها به نوعی با هم در ارتباط هستند.
مدیر عامل شرکت نیروانا افزود: انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون در جامعه دانشگاهی فعالیت‌های چشمگیری دارد، علاوه بر همکاری با دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور و دانشگاه هارت فورت شایر انگلستان، دانشگاه علمی کاربردی انجمن مبل ایران را نیز در کنارخود دارد.
سمیع زاده ادامه داد: با وجود چنین بنیه علمی، تحقیقاتی و اجرایی در صنعت مبلمان و دکوراسیون، آماده همکاری با نهادها، سازمان‌ها و تشکل‌هایی که به مسایل روحی و روانی انسان در ساختمان توجه خاصی دارند، هستیم. انسان ارزشمندترین موجود هستی است و باید تمام زوایای جسمی و روحی‌اش را در نظر گرفت.
عضو کمیته اجرایی مشاوران فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف ، انسان را محور تمامی فعالیت‌های بشری دانست و تصریح کرد: جایگاه انسان و ارتباطی که با سایر اجزای هستی دارد، باید مطالعه شود. در صنعت ساختمان علاوه بر فیزیک انسان        ( زیرساخت¬ها، پیش بینی¬های امنیتی، پیشگیری از زلزله، آتش سوزی، سیل و … ) باید به مسایل روحی (متافیزیک) نیز نگاه دقیق‌تر و گسترده‌تری داشت. دیزاین و دکوراسیون می‌تواند این زمینه‌ها را فراهم آورد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>