isna-logo

مصاحبه با خبرگزاری ایسنا

رامین سمیع‌زاده ـ دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان و فروشندگان مبل استان تهران ـ در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد اینکه چه میزان از نیاز کشور در این زمینه در داخل کشور تامین می‌شود، گفت: اصولا آمار دقیقی در این مورد نمی‌توان‌ داد. چرا که ما آمارهای دقیقی در این مورد نداریم،. اما این را می‌توان گفت که صنعتگران داخلی در شرایطی که مشکل تامین مواد اولیه با قیمت مناسب حل شود، پتانسیل تولید کالا برای مصرف داخلی و حتی صادرات را دارا می باشند.
وی در ادامه در مورد واردات اظهار کرد: متاسفانه گاهی واردات را مذموم می‌دانیم، در صورتی که واردات به خودی خود نامطلوب نیست و اگر واردات در خدمت صادرات باشد چه بسا مطلوب نیز خواهد بود.
سمیع‌زاده صادرات و واردات را دو بال تجارت بین المللی دانست که باید با هم مدیریت شوند و افزود: طبعاً وارداتی که در خدمت تولید باشد و باعث ارزش افزوده و اشتغال شود مثل واردات مواد اولیه واردات مطلوب است و نباید در سر راه آن مانع ایجاد کرد.
وی در ادامه در مورد تاثیر بحران جهانی بر صنعت مبلمان، این صنعت را بی‌تاثیر از بحران جهانی ندانست و متذکر شد: مبل جزء کالاهای ضروری و اولیه نیست، بنابراین وقتی فضای امنی از لحاظ اقتصادی فراهم نباشد، افراد نیز اولویت‌های اصلی خود را برای مبل متمرکز نخواهند کرد.
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان و فروشندگان مبل استان تهران در مورد تاثیر این موضوع بر قیمت‌ها نیز عنوان کرد: شاید بتوان گفت که مدت‌هاست که در بسیاری از محصولات تولید داخلی افزایش قیمت‌ نداشته ایم و حتی در بعضی محصولات شاهد کاهش قیمت هم هستیم اما به دلیل اینکه اولویت‌های اولیه خرید مردم کالاهایی مثل مبلمان نیست، و از طرف دیگر شرکت ها هزینه های جاری و ثابت خودشان را دارند، در نتیجه می‌توان گفت صنعت مبلمان و دکوراسیون کشور در وضعیت فعلی در بحران به سر می‌برد.
سمیع‌زاده با بیان اینکه دولت در این گونه شرایط می تواند اقدامات خاصی انجام دهد، یادآور شد: دولت باید با حمایت‌های مالی از صنعتگران پشتیبانی کند تا آن‌ها در این شرایط از بین نروند و بتوانند این مقطع زمانی را پشت سر بگذارند.
به گفته او، در حالی که واحدها به امید گردش کار و فروش محصولاتشان، سرمایه‌گذاری های کلان سخت افزاری و نرم افزاری  کرده‌اند این گردش متوقف شده و با این توقف، این صنعت دچار مشکل جدی شده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: دولت باید  شرایطی را فراهم کند تا واردات هدفمند بودن و در جهت صادرات باشد تا بتواند علاوه بر کمک به فعالیت کارخانجات صنعتی و حفظ اشتغال موجود باعث ایجاد ارزش افزوده در داخل کشور شود.
مهندس رامین سمیع زاده دبیر جدید انجمن صنفی مبل استان تهران در خصوص برنامه های انجمن در این مراسم اعلام کرد:  برای هماهنگی، مدیریت و راهبری تمام بخش های این صنعت برنامه داریم و در انجام اهداف و برنامه های خود مصمم و جدی هستیم، موانع را پشت سر می گذاریم و ضمن تعامل از کلیه  امکانات در اختیارمان دراین مسیر استفاده خواهیم کرد.
و افزود انجمن صنفی مبل استان تهران علاوه بر برنامه ها و فعالیت های کوتاه مدت و میان مدت، دیدی ساختاری و استراتژیک دارد. سمیع زاده با اعلام اینکه امروز، روز حرکت های هماهنگ، هم افزار و Synergic است گفت: با شعار کلیدی “تعامل و هم افزایی” با کلیه سازمانها و اعضای خانواده بزرگ مبلمان  و دکوراسیون و تشکل ها و نهادهای موثر در این صنعت ارتباط خواهیم داشت و سعی در همسو سازی فعالیت ها خواهیم داشت.
وی در پایان اعلام کرد:  بعد از این، حضور انجمن صنفی مبل را در تمام عرصه های این صنعت بیشتر حس خواهیم کرد  و انجمن بیش از گذشته نقش آفرینی خواهد کرد.
دبیر انجمن در راستای اعلام مواضع انجمن در خصوص فعالیت های سایر تشکل های این صنعت گفت: انجمن صنفی مبل استان تهران از هرگونه حرکت اصولی و موجه که در خدمت هنر و صنعت مبلمان و دکوراسیون کشور باشد حمایت می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>