fars news

مصاحبه با خبرگزاری فارس

دبیرخانه دائمی کنفدراسیون بین المللی صنعت مبلمان در تهران

رامین سمیع‌زاده دبیر انجمن صنفی مبل استان تهران در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری همایش دکو 2009 در خصوص جزییات کنفدراسیون بین المللی مبلمان اظهار داشت: در راستای سیاست‌های انجمن مبنی بر توسعه دامنه ارتباطات و تعامل با ارکان مؤثر صنعت مبلمان در محدوده ای فراتر از عرصه ملی و  در عرصه بین المللی، مقدمات تشکیل این کنفدراسیون تحت عنوان ICF & Deco  برنامه ریزی شده است. وی افزود: دبیرخانه دائمی این کنفدراسیون در ایران است و رئیس آن به شکل دوره‌ای توسط کشورهای عضو مشخص می‌شود.

دبیر انجمن صنفی مبل استان تهران گفت در اولین نشستی که با حضور 10 کشور خارجی در تهران برگزار شد رؤسای اتحادیه‌های کشورهای سوریه، روسیه، ترکیه، اوکراین، مالزی و چند کشور دیگر حضور داشتند و در فازهای بعدی بتدریج سایر اتحادیه ها می توانند به عضویت این کنفدراسیون درآیند.

وی افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در فاز اول، فعالیت های این کنفدراسیون حول مباحث منطقه ای و خاورمیانه ای خواهد بود و در فازهای بعدی وسعت بیشتری در عرصه بین المللی پیدا خواهدکرد.

سمیع زاده گفت وقتی گروهی می توانند در کنار هم و براساس اهداف مشترک حرکت‌های سینرژیک و هم افزا داشته باشند می‌توانند در راستای پوشش نقاط ضعف یکدیگر اقدام کنند که یکی از اهداف کنفدارسیون نیز همین موضوع است از طرف دیگر یکی دیگر از نتایج این کنفدراسیون تسهیل شرایط ورود دانش فنی و تکنولوژی های نوین در راستای تولید بهتر و توسعه صادرات خواهد بود که باعث افزایش سطح اشتغال و نیز تولید ارزش افزوده در کشور خواهد شد.

ایجاد مرکز تحقیقات و توسعه در صنعت مبلمان

دومین  کنفرانس تجارت جهانی مبلمان، طراحی و دکوراسیون داخلی دکو2009 که توسط انجمن صنفی مبل استان تهران در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما در تهران برگزار گردید پس از دو روز با برگزاری بیش از 15 سخنرانی اساتید و متخصصین داخلی و خارجی، دو میز گرد تخصصی( با حضور نمایندگانی از وزارت بازرگانی، اتاق بازرگانی، تشکل های مرتبط، دانشگاه ها و متخصصین) و  نیز شش کارگاه آموزشی تخصصی در عصر روز هفتم مهرماه به کار خود پایان داد.

در مراسم اختتامیه دکو 2009 که با حضور مسئولان ارشد کشور و نیز روسای اتحادیه های کنفدراسیون  بین المللی و تشکل های داخلی، اساتید دانشگاه ها، متخصصین و صنعتگران برگزار شد. لوح ها و تقدیرنامه ها به همراه تندیس هنر صنعت مبلمان و دکوراسیون ایران به خانواده های معظم شهدا در این صنعت، به اساتید دانشگاهی و نیز برترین های صنعت در بخش های مختلف آن اهدا گردید.

خانواده های مهدی طهماسبی، محمدعلی مظلومی، محمدعلی قوچ بیگ و ولی زاده از خانوادهای شهداء و جانبازان و نیز از اساتید دانشگاهی دکتر منوچهر کیانی، دکتر نواریر ناظاریان، دکتر عبدالرضا محسنی، سرکار خانم سایه آرین، مهندس سیدرضا حسینی لاهیجی، مهندس داوود ربیع و همچنین شرکت های پالی ساندر، پایاطرح وفرم، نیلپر، پادایران، ارژن، هارمونی، برنولی و  سایت ایران دکوراسیون به عنوان برترینهای صنعت مبلمان و دکوراسیون، گیرندگان لوح تقدیر و تندیس هنر صنعت مبلمان و دکوراسیون ایران شده اند.

همچنین براساس قطعنامه پایانی کنفرانس که توسط مهندس رامین سمیع زاده دبیر انجمن صنفی مبل استان تهران و دبیر کنفرانس دکو قرائت گردید پیشنهاد رئیس پژوهشکده صنعت دانشگاه علم و صنعت ایران مبنی بر ایجاد مرکز تحقیقات و توسعه صنعت مبلمان پس از موافقت رئیس محترم انجمن جناب آقای مهندس علی انصاری در دستور کار انجمن صنفی مبل استان تهران قرار گرفت. در بخش های دیگری از این بیانیه که در شش بند تنظیم  شده بود ضمن تشکر و قدردانی از کلیه مشارکت کنندگان، حامیان و حاضرین در کنفرانس اعم از میهمانان داخلی و خارجی، کنفدراسیون صنعت مبلمان و دکوراسیون تحت عنوان ICF & Deco به عنوان یکی از اصلی ترین دستاوردهای دکو 2009 اعلام شده و نسبت به ایجاد آن تاکید گردید و از کلیه دست اندرکاران عضو کنفدراسیون و نیز اتاق های بازرگانی این کشورها درخواست شد نسبت به ایجاد زیرساخت های لازم اقدامات قانونی لازم را انجام دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>