isna

مصاحبه با ایسنا – آتش سوزی در بازار مبل

تقویت تجهیزات سیستم آتش‌نشانی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر؛

دبیر انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون: سیستم فنی سازمان آتش‌نشانی کشور نیازمند بازنگری است.

آتش‌سوزی در بازار بزرگ مبل ایران در یافت‌آباد
دبیر انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون گفت: زحمات و فداکاری نیروهای سازمان آتش‌نشانی بر هیچ کس پوشیده نیست اما این سازمان از نظر تجهیز وسایل فنی خود نیازمند تقویت، بازنگری دوباره و توجه ویژه است.

رامین سمیع زاده درباره چگونگی بروز آتش‌سوزی در بازار مبل یافت‌آباد گفت: بازار مبل ایران در یافت‌آباد دارای 100 هزار متر زیربنا است و به عنوان قطب مبلمان کشور محسوب می‌شود. بدون شک بروز هرگونه اتفاقی در این مکان می‌تواند این منطقه را تحت الشعاع خود قرار دهد.

وی درباره وقوع آتش سوزی گفت: این حادثه که حدود ساعت 13 شروع آن از سوی سیستم‌های هشداردهنده و اطفای حریق مجموعه اعلام شد، احتمالا به دلیل سهل انگاری در تغییر دکوراسیون یکی از واحدهای صنفی این مجموعه رخ داد.

سمیع‌زاده اضافه کرد: براساس اعلام مدیران و مسوولان بازار پس از شروع آتش، سیستم‌های هشداردهنده و اطفای حریق ساختمان به سرعت شروع به کار کرده و مسوولان و دست‌اندرکاران بازار مبل به سرعت اقدام به خروج نیروهای انسانی و حدود 700 خودرو موجود در این مجموعه که قابلیت اشتعال داشتند، کردند که این سرعت عمل باعث می‌شود خوشبختانه هیچ تلفات انسانی در این حادثه نداشته باشیم.

سمیع‌زاده در ادامه گفت: طبق اطلاعات کسب شده برای اطفای حریق بازار مبل تهران حدود 130 آتش‌نشان از 13 ایستگاه در محل حاضر می‌شوند و همه می توانند این حضور را تایید کنند، اما نکته قابل توجه که متاسفانه از نگاه برخی افراد دورمانده، محدودیت تجهیزات سازمان آتش‌نشانی در این حادثه بود.

دبیر انجمن صنفی مبلمان و دکوراسیون مبل ایران همچنین در بخش دیگری از سخنان خود از زحمات و تلاش های کارکنان و پرسنل اورژانس، شهرداری تهران، هلال احمر، ستاد مدیریت بحران، بسیج، نیروهای نظامی، انتظامی، مردم منطقه، رسانه‌های گروهی که با همکاری و همدلی در مهار این آتش تلاش کردند، تشکر و قدردانی کرد.

منبع: ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>